Vaporizace bylin » Vaporizace vs. Kouření: Ušetříte zdraví i peníze

Přechodem z cigaret na vaporizéry můžete ušetřit až 83% financí.

 

Nejdůležitější vlastností vaporizérů je snížené riziko rakovin a všeobecně zdravější způsob inhalace. Ať už vaporizujete tabák kvůli nikotinu nebo aromaterapeutické bylinky, ve vaporizéru vás tolik neohrožuje dehet ani karcinogenní látky. Narozdíl od pálení, při kterém je velká část účinných látek okamžitě spálena, vaporizér tyto látky umí extrahovat. I díky tomu vydrží stejné množství ingrediencí ve vaporizéru déle, čímž se šetří materiál.

Z obvyklého množství bylinek např. v populárním vaporizéru Volcano můžete získat pět až deset nádechů z jednoho balonku. Záleží samozřejmě také na intenzitě a stavu bylinky, u některých můžete naplnit balonek několikrát - dostáváme se tak k poměrně vysokým číslům: cca padesát inhalací z jedné dávky bylinek... Z cigarety si intenzivní kuřák potáhne mnohem méně. Již teď je jasné, že vaporizace je úspornější, viz. graf.

Graf

 

Jak již bylo řečeno, při spalování dochází ke ztrátě obrovského množství materiálu. Kromě toho je popel z cigaret zcela nevyužitelný, zatímco "zbytky" z vaporizéru se znovu použít dají: například při vaření. Při kouření cigaret doslova spalujete nejen materiál, ale i peníze. Níže vidíte graf užití ingrediencí při kouření a při vaporizaci. Při kouření se použije přibližně 50% materiálu, zbytek se bez účinku spálí. Naopak u vaporizace využijete až 95% materiálu.

Graf

 

Fakta:

  • V zemích, kde dnes doktoři doporučují použití některých bylin k lékařským účelům, se k tomuto používají právě vaporizéry.
  • Kouříte-li krabičku cigaret denně za 70 Kč, investice do stolního vaporizéru Volcano se vám vrátí za přibližně 5 měsíců. Investice do kapesního iolite za 2 měsíce. Investice do zdraví je však nezaplatitelná.
  • Zdravé plíce také znamenají lepší životní standard, menší potřeba léků, snižují riziko astmatických záchvatů.
  • Zápach - určitě znáte hlášku "líbat kuřáka/kuřačku je jako olizovat popelník" ;-) při vaporizaci vzniká jen jemná vůně dotyčné bylinky, nic se nespaluje a tudíž nic nepříjemně nezapáchá.
  • Při vaporizaci nevzniká žádný kouř. Žádný oheň, žádné spalování. Nemohou tak logicky vznikat škodlivé látky, které vznikají právě při spalování.
  • Vaporizovat můžete kdekoliv, i tam kde nesmíte kouřit. Nejen, že to nikdo nepozná, nikoho to ani neobtěžuje.

Kvalitní vaporizery zakoupíte zde