VaporGenie: vaporizér ve tvaru fajfky

V 99% případů vás budeme vždy odrazovat o jakýchkoliv vaporizérů, které používají otevřený oheň jako způsob zahřívání bylinek. Snad jedinou výjímkou na trhu, o které víme, je v současnosti vaporizér VaporGenie, zajímavý "přístroj" (ve skutečnosti v něm není ani trocha elektroniky) který na první pohled připomíná fajfku. Nemá digitální displej, nemá regulátor teploty, nepoužívá větráčky. Přesto nejde o úplný propadák a ačkoliv jsou na trhu mnohem lepčí varianty přenosných vaporizérů, s VaporGenie se musí počítat.

Základní výhodou a hlavním lákadlem VaporGenie je naprostá jednoduchost používání. Kouřili jste-li někdy dýmku, prakticky již víte, jak funguje tento vaporizér. Jediný rozdíl je v umístění tabáku, resp. aromaterapeutických bylinek. Aby nemohly hořet a tím pádem uvolňovat zdraví škodlivé látky, jsou od otevřeného ohně odděleny silnou vrstvou keramiky. Pro naplnění je tak potřeba odšroubovat horní část vaporizéru. Díky použitým materiálům není tato součást horká ani při vaporizaci a tak se nemusíme bát popálení.

K vaporizéru VaporGenie je dodávaný směrový zapalovač, který usnadňuje zahřívání keramického tělíska. Zároveň dovnitř prostupuje přes speciální filtr okolní vzduch, který ochlazuje vzniklé výpary tak, aby byla inhalace příjemná a nedráždila plíce jako horký kouř z cigaret. Nejde o ideální řešení a při neopatrném používání se může stát, že bylinky ohřejete až příliš - chce to hodně cviku a experimentů, než přijdete na idální způsob a dobu ohřívání.

Výhodou je, že je VaporGenie vyroben z kvalitních materiálů - není zde žádný plast ani levný kov, který by uvolňoval nebezpečné či aroma narušující částice, které můžete vdechovat. Důležité je se vyvarovat přílišnému zahřívání keramické jednotky (oheň by se jí neměl přímo dotýkat) - na internetu najdete spoustu tipů, jak si vaporizaci s VaporGenie lépe užít. Jedním z nich jsou například ledové kostky v ústech, které výpary okamžitě zchladí a navíc dopřejí exotického zážitku - můžete to vyzkoušet.

VaporGenie se dodává s doživotní zárukou a dá se pořídit za cenu do 3 000,- Kč.