Vapolution - solidní přístroj s autonabíječkou

Vapolution jde trochu odlišnou cestou než většina ostatních přístrojů - místo keramické zahřívací jednotky používá tzv. glass-on-glass systém, kde je jak zahřívací jednotka vyrobena ze skla, tak i miska pro bylinky. Dle výrobce zaručuje tento systém lepší rozprostřední přicházejícího tepla a silnější aroma bylinek. V základním balení jej výrobce dodává také s 12V auto adaptérem, který dovoluje vaporizaci i na cestách - můžete tak vaporizovat i při kempování nebo na grilovačce ;-).

První dojem z Vapolution vaporizéru je jednoznačně kvalita zpracování. Působí pevně, solidně, stabilně. Vzhledem k přijatelné ceně je to výrazné plus a ukazuje se, že kvalitní materiály mohou používat i levnější a jednodušší přístroje, než Volcano nebo Zephyr. Výrobce navíc nabízí doživotní záruku na svůj přístroj. Oceňujeme, když si výrobce stojí za svým produktem a věří mu.

Podle toho, jakou bylinku a v jakém nožství chcete použít, jsou v balení přiloženy hned dvě skleněné misky. Ty jednoduše vložíte do vnitřní konstrukce a můžete začít ohřívat. Výrobce udává dobu zahřívání přibližně 4-5 minut, což sice není nejrychlejší, ale neurazí. Ovládání teploty je bohužel pouze analogové. TIP redakce: zpočátku doporučujeme nastavit teplotu na co nejvyšší a snížit ji na požadovanou teplotu až po jedné až dvou minutách. Zahřívání se tak zrychlí. Chvíli trvá, než se naučíte odhadovat čas kdy teplotu zase ztlumit, ale zrychlení se samozřejmě vyplatí.

Stejně jako u Volcano vaporizérů není potřeba příliš bylinky drtit, dokonce se to nedoporučuje. Silnějšího a čerstvějšího aroma dosáhnete většími kousky čerstvějších bylinek.

Ačkoliv výrobce uvádí, že je možné nechat Vapolution běžet až 8 hodin v kuse, rozhodně to nedoporučujeme zkoušet. Nikdy nevíte, co se může stát a i kvalitní vaporizéry se mohou zničit nebo hůř, zařít hořet. Díky kvalitě zpracování se samotné tělo přístroje příliš nezahřívá a není problém jej přenést. Dá se pořídit za přibližně 3 000 Kč,- v přepočtu, což je poměrně slušná cena.