Vapir » Vapir Oxygen Mini

Vapir Oxygen Mini je na trhu s vaporizéry už od roku 2005. Jedná se o velmi efektivní přenosný vaporizér, který nevýhodu potřeby baterií případně zapojení do elektřiny kompenzuje funkcemi navíc. Nabízí se totiž přímé porovnání s vaporizéry iolite, jejichž hlavní výhodou je právě pohon na butan, čímž odpadá potřeba jakéhokoliv elektrického zdroje.

Malý, ale s displejem

Obrovskou váhodou Oxygen Mini je přítomnost digitálního displeje a regulace teploty. Je podsvícený a zobrazuje přesnou teplotu ve vaporizéru. Je velmi snadné teplotu regulovat a tak můžete dosáhnout optimálních výsledků i u bylin, které mají nezvykle nízké či vysoké teploty, které potřebují k vaporizaci účinných látek. Oproti iolite vaporizérům, které se na nic neptají a prostě hřejí až na teplotu kolem 190°C jde o obrovskou výhodu...

Jak již název napovídá, Oxygen Mini je doslova miniaturní. Je zřejmé, že se výrobce Vapir snažil přiblížit tvaru a velikosti cigarety, a ačkoliv je k takovým rozměrům ještě hodně daleko, docela se blíží. Je proto snadno přenosný stejně jako iolite, problém je ale s váhou - baterie, a hlavně případné náhradní baterie, totiž něco váží a už nelze je mít jen tak v kapse.

Díky keramickému ohřívacímu tělísku Quarz je možné dosáhnout požadovaných teplot poměrně rychle - dle zkušeností jde o čtyři až pět minut, výrobce uvádí tři minuty. Absence větráčku zajišťuje velmi tichý chod Vapir Oxygen Mini, čímž se může rovnat iolite vaporizérům. Jedinou nevýhodou je tak potřeba baterií. Je na každém, co si zvolí - možnost použít vaporizér kdykoliv a kdekoliv bez problémů nebo s sebou pro jistotu nosit nabíječku či náhradní baterie.

 

Za cenu přibližně 2 500 Kč jde o velmi zajímavý kompromis - je-li pro vás cena výrazným argumentem, může být Oxygen Mini lepší volbou oproti vaporizéru iolite za skoro 4 000 Kč.