Novinky » Vaporizer Celtic vapo

Vaporizer Celtic Vapo je první český vaporizer, o kterém jsme se rozhodli napsat. Na našem malém trhu trhu s vapíky se totiž bohužel nic moc neděje. Ani na veletrhu Cannafest se tentokrát nikdo s cenami ani novinkami nepředvedl. Kdo chtěl kvalitu, už dávno si pořídil domů Volcano, nebo do ruky Iolite. Drahé elektronické novinky typu CLOUD, nebo vychytávku OMICRON zatím nikdo nedováží. „Low end“ vapíky zase pro změnu nikdo nekupuje, protože si je lze vyrobit „na koleně“, s pomocí skla a lepšího zapalovače. Poslední dobrá zpráva z konce roku 2011 je od firmy Invence.net s.r.o. , která konečně do Čech přivezla vaporizer Magic Flight Lounch box.

Celtic Vapo nás zaujal, protože se odlišuje od ostatních nahřívacích typů, přitom vyniká jednoduchostí i hezkým zpracováním a hlavně, vymysleli ho u nás.Když ho berete do ruky, příjemně do ní padne a zároveň na vás dýchne kousek lesa. Dřevo je hold dřevo:) Kotlík je dostečně velký, my jsme ho plnili asi 0,5g, vešlo by se i víc. Dřevěný špunt perfektně sedí, nevypadává, ani nepropouští vzduch. Jen si představte, jste třeba na horách, v krbu praská oheň a na stole hoří svíčky. A nad nimi už se nahřívají spirály Celtic Vapo:) Než si uvaříte čaj, už můžete bylinky pěkně tahat z vapíku. První nahřátí trvá okolo 2 min., pak už stačilo jen průběžně přihřívat a podávat okolo stolu.

Testovali jsme různé byliny a přes počáteční nedůvěru si Celtic získal naše srdce i plíce:) Prostě, pokud jste už otrávení kouřem, tohle je řešení, kdy ke spálení nemůže dojít ani náhodně. Jedině, že by chytil od svíček celý vapík, což snad nedopustí ani ten nejunavenější z nás:)

Doporučujeme dávat do kotle hrubě nadrcené části rostlin, nikoli jemný prach, tak jak jste zvyklí u jiných vapíků. Pro zkušenějšího uživatele vaporizerů pak bylo snadné ovlivnit intenzitou a frekvencí sání ideální teplotu, tedy následně i efekt.Funkčnost je až překvapivá a chuť bylinek uložených ve dřevě je samozřejmě o moc lepší než veškeré plasty, kovy apod. Ano, párkrát jsme se na začátku spálili, nebo ušpinili od nahřívacích spirál, ano, párkrát jsme vdechli příliš jemně namletý materiál. To jsou ovšem drobnosti, které lze odpustit vzhledem k příznivé ceně.

Díky Celtic Vapo určitě zase přibude dost lidí, kteří milují rituál podávání posvátných bylin v kruhu přátel. Jiným už třeba dochází dech, nebo se potřebují léčit a kouřením by to nikdy nezkusili, nebo prostě nemají důvěru k elektronickým vaporizérům. Jak nám prozradil výrobce, nyní vyvíjí také model Celtic Vapo se skleněnou spirálou:)

Další info www.celticvapo.com