Vaporizéry iolite

Základní vlastnosti iolite

Vaporizéry iolite od společnosti Oglesby & Butler z Irska je sen každého nadšence do vaporizace, který chce vaporizovat kdykoliv a kdekoliv. Při velikosti mobilního telefonu se snadno vejdou do kapsy či kabelky. Iolite je velmi lehký, díky zajímavému designu a absenci kouře či zápachu i velmi diskrétní. Dodává se s cestovním pouzdrem, je příjemný do ruky a zaujme dokonce i velmi pěkným designem. Chcete-li, můžete být s vaporizéry iolite středem pozornosti. Nebo naopak. V cestovním pouzdře nevzbuzuje žádnou pozornost a vy můžete inhalovat diskrétně.

 

Iolite je založen na patentované technologii, která přístroj zahřívá pouze pomocí butanového plynu. Není potřeba žádné zapojení do elektřiny, díky čemuž je iolite opravdu stoprocentně mobilní. Po zahřátí se z vaporizéru uvolňují bylinné páry do inhalační trubičky, zatímco spotřebovaný butan se neškodně uvolňuje ze strany. Nejenom že jej vůbec neinhalujete, je také zcela neutralizovaný ve vodní páru a zdraví neškodí.
 

Praktické použití

Zahřívání na maximální teplotu 190°C u vaporizérů iolite trvá přibližně pět minut, což je sice trochu déle, než u větších, stolních přístrojů, jde ale o velmi příjemný kompromis za absolutní mobilitu. Termostat uvnitř přístroje udržuje stále tuto hodnotu, nikdy nemůže teplota v iolite dosáhnout 200°C, kdy se byliny začínají spalovat a uvolňují se škodlivé látky jako dehet, naftalín nebo oxid uhelnatý.

Nádrž s butanem, kterou lze velmi jednoduše doplnit, zajistí přibližně dvě hodiny plynulé vaporizace. Díky absenci potřeby jakékoliv elektřiny odpadají starosti o náhradní baterie či jiný přísun energie. Stačí mít sebou rezervní zásobu přírodního butanu. Po více než dvou hodinách nepřetržitého použivání se náústek může nepříjemně zahřát, to je však problém pouze pokud vaporizujete opravdu nepřetržitě, případně i doma. Při použití iolite jako cestovního vaporizéru se zahřívání nemusíte obávat.

Velmi dobrá je konstrukce vaporizérů iolite. Na dotek působí pevně, pohyblivých částí je minimum a tak se uživatel nemusí bát opotřebování. Kvalita zpracování je opravdu úctyhodná a díky designovým prvkům působí iolite už na pohled jako kvalitní produkt. Chcete-li vaporizovat na cestách či na spolčenských akcích, je vaporizér iolite jasnou volbou. Cenově se pohybuje níže než velké, stolní vaporizéry, u nás v ČR se dá sehnat za přibližně 4 000 Kč.

Iolite vaporizéry - shrnutí
 

Iolite vaporizéry pasují přímo do dlaně a můžete si je vzít prakticky kamkoliv, aniž byste byli zatížení váhou. Díky absenci zápachu či běžně viditelného kouře jde o velmi diskrétní přístroj a za průměrných 2 500 Kč jde o výhodnou koupi.

Doporučujeme poctivé prodejce.