Herbal Aire H2.1

Vaporizér Herbalaire H2.1 od kanadského výrobce je poměrně specifický přístroj. Hlavním lákadlem, který jej odlišuje od ostatních vaporizérů je nízká teplota, při které již dokáže z bylinek vypařovat účinné látky. Nabízí dvojí funkčnost, buď ve formě přímé inhalace z vaporizéru nebo systému naplňování igelitových balonků, jak to známe u konkurenčních Volcano. Díky kvalitním materiálům a designu, který neurazí jde o výbornou volbu pro domácí použití.

 

 

Design a konstrukční řešení

Hned na první pohled zaujme Herbal Aire strohým designem, který vyzačuje spolehlivost a stabilitu. Taky trochu připomíná kuchyňský mixér :-). Tento vaporizér je velmi jednoduchý, co se ovládání týče - nechybí samozřejmě regulátor teploty, který hodnoty uvádí jak ve stupních Celsia, tak Fahrenheita. Jakmile vaporizér dosáhne požadované teploty, kterou si sami nastavíte, rozsvítí se kontrolka a termostat udržuje stálou teplotu.

K zahřátí Herbal Aire stačí přibližně dvě minuty, záleží samozřejmě, jakou hodnotu nastavíte. Ochlazování trvá podobně jako u vaporizérů Volcano trochu déle - blíží se k pěti minutám. Přístroj má také funkci automatického vypnutí, pokud se s ním nic neděje po dobu třiceti minut, sám se vypne. Jde samozřejmě o užitečnou funkci, pokud se stane že odběhnete a někde se zapomenete.

Výrobce nás láká hlavně na vysokou kvalitu výparů dosaženou přes nízké hodnoty vypařování. Ze zkušeností to platí tak napůl. Výpary z Herbal Aire jsou opravdu velmi čisté a intenzivní, jsou ale snadno porovnatelné s výpary z Volcano vaporizérů, které přitom používají jinou technologii. Herbal Aire uvnitř skrývá 18 malých trysek, které foukají ohřátý vzduch přímo na bylinku ze všech stran, díky čemuž není potřeba vysokých teplot jako u jiných vaporizérů.

Výhodou Herbal Aire je možnost dvojího použití. Je možné použít způsobu, který známe od Volcano vaporizérů - naplňování průhledných balonků z igelitového materiálu. Ze zkušeností však víme, že tato metoda je u Herbal Aire trochu nepraktická - naplnění jednoho balonku totiž trvá přes dvě minuty, což je oproti Volcano poměrně vysoká hodnota. Pro vaporizaci v jednom je tak mnohem použitelnější metoda přímé inhalace z vaporizéru pomocí hadičky.

Herbal Aire vaporizéry nabízí až pětiletou záruku - což samozřejmě vždy potěší. V rámci této záruky je také možné zakoupit náhradní díly za zlomek obvyklé ceny. Zajímavostí je výrobcem uváděná funkce přizpůsobení klimatu, ve kterém vaporizujete - dle vlivu tlaku a okolní teploty. Jak to přesně funguje, si neumíme představit. :-)

Vaporizér Herbal Aire H2.1 můžeme doporučit nadšencům, kteří shánějí cenově rozumný vaporizér a využijí dvou způsobů použití. Herbal Aire není tolik uzpůsobený k seancím o vysokém počtu lidí vzhledem k delšímu intervalu naplňování balonků, pro samostatnou vaporizaci je však výborný. Dá se samozřejmě použít i v menších skupinách čtyř, pěti lidí bez problému.

Doporučujeme poctivé prodejce