Aroma Classic - jednoduchý, ale účinný

Většina stolních vaporizérů se dá rozdělit do dvou skupin: komplexní přístroje se spoustou funkcí za vyšší cenu a s výbornou kvalitou vaporizace, a pak levnější modely s méně funkcemi, ale také nižší kvalitou vaporizace. Je málo vaporizérů, které se nesnáží být konkurencí Volcanu svými funkcemi, a přitom jej dohání v komfortu a kvalitě vaporizace. Právě o toto se snaží vaporizér vyráběný v USA, Aroma Classic od společnosti Got Vape. Ten vypadá na první pohled jako levný čínský výrobek nevalné kvality, dostanete-li se však k modelu opravdu vyrobeným Got Vape, můžete očekávat kvalitní výrobek.

Designově působí Aroma Classic jako vtip. Dřevěná krabice, ze které čouhá skleněná trubice. Postavíte-li jej vedle Volcana nebo Herbal Aire, rozhodně nepůsobí příliš důvěryhodně. Přitom však používá kvalitní keramické a skleněné materiály, ohřívací jednotky díky kvalitním materiálům rovnoměrně rozšiřují teplo a krystalová struktura použitého skla zajišťuje také nadprůměrnou rychlost ohřevu. 

Na čele vaporizéru najdeme pouze dva ovládací prvky - jednoduchý on/off přepínač a analogový regulátor teploty, který je jasně zvýrazněn škálou barev, která znázorňuje ideální teploty pro vaporizaci. Aroma Classic patří mezi hands-free vaporizéry - na základní keramickém ústí s bylinkami je přišroubován další, skleněný element, který obyčejně zadržuje páru z vaporizéru. Na ten se připojuje hadička sloužící k přímé vaporizaci, takže se můžete pohodlně usadit a užívat si bylinkových výparů. 

Příjemná je již zmíněná rychlost zahřívání - v průměru trvá přístrojům Aroma Classic asi dvě minuty, než dosáhnou požadované teploty. To je v rámci konkurence velmi slušná hodnota. Potěší i doživotní záruka od výrobce, který vkládá důvěru v produkt vyrobený z kvalitního bambusového dřeva, skla a keramiky. Nemusíte se obávat vdechování výparů z ohřátého plastu, díky absenci pohybujících se součástí vaporizér nedrnčí, je jednoduché vyměňovat bylinky - jednoduše "funguje" aniž by se uživatel musel o moc starat.

Na americkém trhu se tento vaporizér pohybuje okolo 170 dolarů, což je v přepočtu přibližně 3 300,- Kč. jde o velmi příznivou cenu i přesto, že se dá očekávat prodražení při případném prodeji v ČR. Pozor! Na trhu se pohybují levné kopie čínské výroby, které mohou být zdraví nebezpečné. Vždy se ujistěte, že se jedná opravdu o popisovaný výrobek se zárukou, servisem a kvaltními komponentami.