BC Vaporizér

BC Vaporizér je model poměrně jednoduché konstrukce. Výrobce má sice pověst jednoho z prvních výrobců vaporizérů vůbec, bohužel se však, jak se zdá, zapomněl právě v začátcích. Na první pohled vypadá trochu jako vyrobený doma na koleni, ostatně také funguje skoro stejně jako vaporizéry, které si šikovný kutil může vyrobit sám. Jedinou kvalitou, která ale ani zdaleka nevykupuje technické nedostatky, je nízká cena.

 

Konstrukce

 Designově působí BC Vaporizér poměrně levně. Plastové části jsou nevábné a sklo, udržující výpary ve vaporizéru, vypadá trochu jako vymytá zavařovací sklenice. Prezentace by samozřejmě nebyla tak důležitá, kdyby byla konstrukce robustná a pevná. To se bohužel od tohoto vaporizéru nedá očekávat a tak se části, které musítě složit dohromady, často uvolňují. Neočekávejte ani jakoukoliv odolnost proti nárazům, nedejbože pádům. Vzhledem k použitým materiálům je samozřejmě BC Vaporizér velmi křehký. 

Kapitolou sama pro sebe je pak sestavení částí dohromady. Není sice složité, ale je poměrně nepříjemné při každé změně bylinky muset odšroubovat skleněný poklop vaporizéru. Obzvláště u starších BC modelů byl problém se zahříváním - sklo nešlo odšroubovat kvůli zahřátí oblasti okolo plamene. Nepříjemnost související s konstrukcí je pak také asi největší slabina BC vaporizéru - absence termostatu či jiné regulace teploty.

 

Použití

BC Vaporizér je opravdu tak trochu z nouze ctnost. Chcete-li ušetřit, může padnotu volba právě na něj, nutno však upozornit že v tomto případě nešetříte chytře. Obrovským problémem je totiž spalování bylinek, které u ostatních vaporizérů prakticky neexistuje - vzhledem ke konstrukci těchto modelů je to však reálné riziko. Ignredience umisťujete přímo na hliníkový zvoneček, který dobře šíří teplo ze zdroje pod ním. Tuto teplotu nemůžete nijak regulovat, a protože jsou bylinky umístěné přímo na zvonku, stává se že teplota přesáhne únosnou hodnotu a bylinky vzplanou. Toto samozřejmě není nebezpečné, vaporizér nevybouchne :-) ale jak už jsme si řekli, při spalování vznikají škodlivé látky, které v plicích určitě nechcete. Zatímco ostatní vaporizéry možnost inhalace oxidu uhelnatého nebo jiných karcinogenních látek vylučují úplně, BC Vaporizér občas selže.

Díky menší velikosti by se BC Vaporizér dal považovat za celkem snadno přenosný, problém je však se zmíněnou konstrukcí. V zavazadlech zabere příliš mnoho místa, navíc se musíte hlídat trochu víc, než když máte v kapse třeba malinký iolite. Na druhou stranu jako stolní vaporizér je BC poněkud nestabilní, zatáhnutím za vdechovací hadičku jej můžete snadno převrhnout...

 

Shrnutí vlastností BC Vaporizéru

Plusy:

  • Pokud je pro vás cena ostatních vaporizérů příliš vysoká, BC Vaporizér se dá pořídit kolem 2 000 Kč.
  • BC Vaporizér je poměrně snadný na pochopení a užívání, kutilové si jej mohou sami opravit či upravit...

Mínusy:

  • Zavařovací sklenice místo vaporizéru za 2 000 Kč nepůsobí vzhledově zrovna dobře
  • Žádná regulace teploty, vzniká riziko spálení bylinek
  • Těžko se přenáší, přitom není příliš praktický ani pro stolní použití
  • Zahřívá se až neuveřitělně dlouho