Ascent od DaVinci (2014) uživatelská recenze

Ascent od da Vinci je přenosný vaporizer z vyšší cenové kategorie. Díky svým parametrům ovšem patří mezi špičku. Jaký je v praxi? Po intenzivním měsíčním testování mohu konstatovat, že je výborný a za nic bych ho nevyměnil. Díky kvalitě použitých materiálů jako je sklo či keramika si vychutnáte plnou chuť vaporizovaných bylinek. Ascent disponuje oled displejem s třemi tlačítky pro nastavování. Na displeji se zobrazuje teplota, zda kotlík žhaví či nikoliv, a stav baterie. Mačkáním tlačítek + a - volíte po stupních teplotu, maximum je 221 stupňů Celsia. Dále je možné navolit dobu automatického vypnutí v případě nečinnosti, možnost vypínat a zapínat žhavení a nadstandardně časovačem, kdy si lze ve 3 cyklech naprogramovat výši teploty v průběhu času. Vaporizér disponuje velkým kotlíkem, do kterého lze vložit skleněnou kapsli na vaporizování olejů. Díky velikosti také není problém společně vaporizovat v menší společnosti. Z přístroje jde dále vaporizovat dvěma způsoby - buď ze skleněné vysunovací trubičky, nebo v případě, když je tato trubička zasunutá, tak vršek přístroje je tvarován jako náustek a lze vaporizovat i takto. Po zapnutí se přístroj velmi rychle dostane na požadovanou teplotu.

Vnitřek vaporizéru skrývá dvě skleněné, do sebe padnoucí trubičky, kterými je výpar veden přímo do úst. Trubička, která vyčnívá z vaporizéru, je vysunovací, spodní trubička je na spodu rozšířená o skleněné sítko, které doléhá na keramický kotlík. Čištění je velmi snadné, skleněné trubičky vyjmete a necháte vykoupat dle výrobce v propylalkoholu (osobně používám technický líh a špejle s vatičkami na prošťouchnutí. Dále hadřík a to je vše. Po každodenním používání jsem trubičky vyjmul až po 14 dnech a sice byla spodní trubička zanesená, ale nebyla ucpaná. Možná díky tomu, že jsem po každém vaporizování spodní trubičku, resp. její zakončení sítkem otíral prstem či hadříkem. K přístroji je dodáváno kovové párátko, které využijete na čištění (kotlík pak již jen vyklepnete a profouknete), míchání bylinek v kotlíku a vyndávání skleněných kapslí na oleje. Tento víceúčelový nástroj se dá zasunout do těla vaporizéru vedle vysunovací skleněné trubičky a tlačítka na zapínání a vypínání.

Nabíjení se provádí pomocí adaptéru do sítě, lze vaporizovat při nabíjení. Přístroj má vnitřní akumulátor, který se dobíjí cca 4 hodiny, stav nabíjení lze sledovat na displeji. Výrobce udává výdrž baterie až 3 hodiny, což se mi nikdy dosáhnout nepodařilo (cca 1/2 doby). Nicméně nabíjel jsem při každodenním použití po pěti dnech, což je pro mě dostačující (při velmi intenzivním používání vydrží celý den).

V nabídce jsou 3 základní vzory - imitace dřeva, kůže a lebky. Ascent je americký vynález vyráběný v Číně, ale provedení mě příjemně překvapilo. Jako nevýhodu konstrukce lze spatřovat, že vaporizér se při plnění nedá postavit (jedině podložit), ale to lze řešit např. předem nadrcenými bylinkami ve vhodné nádobce - např. trubička, ze které se dá jednou rukou odsypat přímo do kotlíku. Přístroj dobře padne do dlaně, spodní část s kotlíkem, která se zahřívá, je vystrčená z dlaně. Diskrétnost tohoto přístroje není tak velká, ale do kapsy padne dobře.

Spolu s vaporizérem dostanete praktické černé pouzdro, náhradní skleněné trubičky, náhradní kovové párátko a dvě skleněné kapsle na oleje. Doporučuji navštívit stránky výrobce, kde lze nalézt podrobný uživatelský manuál a názorná videa.
Autor: Zelenáč
Doporučujeme vybírat u dobrých prodejců